ZNAMY PIERWSZE GWIAZDY ORLEN COPERNICUS CUP 2023

Przed nami halowy sezon zmagań lekkoatletów. Jego najjaśniejszym punktem będzie w Polsce toruński mityng ORLEN Copernicus Cup, będący jedynym należącym do najbardziej prestiżowej kategorii “Gold” cyklu World Athletics Indoor Tour. Ogłaszamy pierwsze nazwiska zawodników, wśród których nie brakuje polskich i zagranicznych gwiazd.

Już 8 lutego w Arenie Toruń odbędzie się ORLEN Copernicus Cup. Wydarzenie będzie trzecim z siedmiu mityngów tegorocznego cyklu World Athletics Indoor Tour Gold, który przyciąga największe gwiazdy światowej lekkiej atletyki.

Mimo że do wydarzenia zostało jeszcze kilka tygodni, to już podgrzewamy atmosferę, publikując pierwsze nazwiska zawodników, którzy uświetnią mityng. Pierwsze informacje dotyczą tego, jakie zawodniczki wezmą udział w rywalizacji na 800 metrów oraz na 60 metrów przez płotki. Odnajdziemy wśród nich zarówno medalistki ostatnich mistrzostw świata i Europy, ale również zdobywczynie olimpijskich krążków z Tokio.

Uwagę międzynarodowych kibiców lekkiej atletyki z pewnością najbardziej przykuwa obecność Keely Hodgkinson. 20-letnia Brytyjka ma za sobą niezwykle udane sezony i wciąż uchodzi za jeden z największych lekkoatletycznych talentów świata. W 2022 roku udowodniła to dobitnie zdobywając srebrny medal podczas mistrzostw świata w Oregonie.

O Hodgkinson szczególnie głośno było w 2021 roku, za sprawą finału biegu na 800m podczas igrzysk w Tokio. Młoda biegaczka zdobyła tam srebrny medal i musiała uznać wyższość jedynie fenomenalnej Amerykanki Athing Mu.

Sukces na igrzyskach nie był jednak w tamtym roku jej jedynym wielkim osiągnięciem. Warto przypomnieć, że Brytyjka zwyciężyła w finale Diamentowej Ligi, a także została najmłodszą triumfatorką Halowych Mistrzostw Europy, które odbyły się… w Arenie Toruń. Można więc przypuszczać, że Hodgkinson ma dobre wspomnienia związane z tą halą i chętnie wróci w to miejsce w lutym.

Na starcie rywalizacji podczas ORLEN Copernicus Cup będą czekały na nią dobrze znane rywalki. Kenijka Mary Moraa, która w Oregonie była na podium, zajmując trzecie miejsce, oraz Etiopka Diribe Welteji, która tamtego dnia była czwarta.

Polscy kibice z pewnością będą mocno ściskać kciuki podczas rywalizacji na 60 metrów przez płotki. Weźmie w niej udział bowiem nasza reprezentantka Pia Skrzyszowska, która w 2022 roku weszła w świat wielkiego sportu z drzwiami i futryną. Nasza młodziutka sprinterka do złotego medalu mistrzostw Europy w Monachium, który zdobyła na koronnym dystansie 100m ppł, dorzuciła srebro w sprinterskiej sztafecie 4x100m. Zawodniczka nie kryje ogromnych aspiracji, które rozbudzają wyobraźnię fanów i zapowiadają doskonałe widowisko.

Rywalkami Skrzyszowskiej będą tego dnia między innymi Węgierka Luca Kozák – srebrna medalistka mistrzostw Europy oraz Jamajka Britany Anderson – srebrna medalistka mistrzostw świata.

Wkrótce ogłosimy nazwiska kolejnych zawodników, jednak z zakupem biletów nie warto czekać do ostatniej chwili, gdyż może być za późno. Arena Toruń podczas ORLEN Copernicus Cup każdorazowo wypełnia się bowiem do ostatniego miejsca.

Bilety są do nabycia za pośrednictwem serwisów Ticketmaster.pl oraz eBilet.pl

Translate »