ELAINE THOMPSON-HERAH WYSTĄPI W TORUNIU!

Najszybsza kobieta na świecie, pięciokrotna mistrzyni olimpijska, jedna z największych bohaterek ubiegłorocznych igrzysk w Tokio wystąpi w lutym w Polsce. Wybitna jamajska sprinterka Elaine Thompson-Herah będzie gwiazdą mityngu ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022, który odbędzie się 22 lutego. W trakcie mityngu dwoje zawodników chce podjąć próbę bicia halowych rekordów świata!

ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 to najsilniej obsadzony halowy mityng lekkoatletyczny w Polsce, jeden z siedmiu tegorocznych mityngów tzw. złotej kategorii World Athletics Indoor Tour. Impreza odbędzie się w Arenie Toruń, a sprzedaż biletów odbywa się w portalach Ebilet.pl i Ticketmaster.pl. Ceny wejściówek zaczynają się od 30 złotych. Uczestnicy wystartują w dwunastu konkurencjach – sześciu żeńskich i sześciu męskich.

Obsada toruńskiego mityngu jest znakomita, a na jej czele staje pięciokrotna mistrzyni olimpijska Elaine Thompson-Herah. Kilka miesięcy temu podczas igrzysk w Tokio stanęła na najwyższym stopniu podium w trzech konkurencjach – na 100 metrów, 200 metrów oraz w sztafecie 4×100 metrów. Podobnej sztuki dokonał Usain Bolt na igrzyskach w Rio de Janeiro i Londynie.

– W trakcie poprzednich edycji naszego mityngu gościliśmy wiele gwiazd, choćby Armanda Duplantisa, który właśnie u nas, w 2020 roku, ustanowił swój pierwszy rekord świata w skoku o tyczce, ale nie mam wątpliwości, że to Elaine Thompson-Herah jest największą gwiazdą w historii ORLEN Copernicus Cup. Jestem bardzo szczęśliwy, że nasze wysiłki ściągnięcia Elaine do Torunia się powiodły – mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizację zawodów wspierają PKN ORLENmiasto Toruń oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Występ pięciokrotnej mistrzyni olimpijskiej będzie jedną z wielu atrakcji toruńskiego mityngu. W jego trakcie zapowiadane są dwie próby bicia halowych rekordów świata – na 1500 metrów kobiet (3:53.09) przez Etiopkę Gudaf Tsegay oraz na 3000 metrów mężczyzn (7:24.90) przez Etiopczyka Selemona Baregę.

– Ale przecież to nie koniec, bo kibiców w Arenie Toruń czeka choćby pojedynek niesamowicie szybkiej Anny Kiełbasińskiej, która kilka dni temu pobiła halowy rekord Polski na 400 metrów z halową mistrzynią Europy Femke Bol. Przypomnę, że w Toruniu zobaczymy bardzo wielu medalistów igrzysk w Tokio, włącznie z Polkami, czyli Justyną Święty-Ersetic, Anią Kiełbasińską, Natalią Kaczmarek i Igą Baumgart-Witan – dodaje Wolsztyński.

Tegoroczny cykl World Athletics Indoor Tour w złotej kategorii obejmuje siedem mityngów. Rozpoczął się 28 stycznia w niemieckim Karlsruhe, a zakończy 2 marca w Madrycie. ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 będzie przedostatnią imprezą w cyklu.

Photo: Matthew Quine

Translate »