Silna obsada biegu na 800m mężczyzn

Już 8 lutego w Arenie Toruń czeka nas niesamowite widowisko, czyli halowy mityng lekkoatletyczny Orlen Copernicus Cup 2020. Jedną z konkurencji, którą zobaczą kibice będzie bieg na 800m mężczyzn, a udział w nim wezmą między innymi medaliści mistrzostw świata oraz Europy.

Miniony rok był najbardziej udany dla Marcina Lewandowskiego, który w marcu zdobył złoty medal w biegu na 1500m podczas Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow, a siedem miesięcy później zajął trzecie miejsce w finale biegu na 1500m na Mistrzostwach Świata w katarskiej Dosze. Swoją bardzo dobrą formę Lewandowski potwierdzał przez cały sezon, ustanawiając pięć rekordów Polski. Na początku swojej kariery Lewandowski rywalizował z sukcesami na dystansie 800m, lecz postanowił wydłużyć dystans, na którym obecnie rywalizuje. Wśród jego osiągnięć należy wymienić m.in. złoto halowych mistrzostw Europy w Belgradzie (2017 r.) w biegu na 1500m, a także srebro halowych mistrzostw świata w Birmingham (2018 r.) oraz mistrzostw Europy w Berlinie (2018 r.) na tym samym dystansie.

Drugim z Polaków, który powalczy o zwycięstwo w Orlen Copernicus Cup będzie Adam Kszczot. Niestety miniony rok zakończył bez medalu na imprezie międzynarodowej, ale jego osiągnięcia są niesamowite. Wystarczy przypomnieć medale z 2018 roku, złoto halowych mistrzostw świata w Birmingham oraz mistrzostw Europy w Berlinie na dystansie 800m. Do tego Kszczot jest wicemistrzem świata z Londynu, kiedy to uległ jedynie reprezentantowi Francji Pierre-Ambroise Bosse.

W Toruniu zobaczymy także zawodników zagranicznych, a wśród nich będą Amel Tuka oraz Andreas Kramer. Pierwszy z nich, reprezentant Bośni i Hercegowiny jest aktualnym wicemistrzem świata z Doha na dystansie 800m. Przegrał jedynie z niesamowitym Donovanem Brazierem, który zwyciężył w czasie 1:42.34 ustanawiając rekord mistrzostw. Andreas Kramer jest reprezentantem Szwecji i aktualnym wicemistrzem Europy z Berlina w biegu na 800m, kiedy to zajął drugie miejsce za plecami Adama Kszczota. Zarówno Tuka, jak i Kramer są finalistami biegu na 800m podczas halowych mistrzostw Europy w Glasgow.

Bieg na 800m mężczyzn zaplanowany jest jako ostatnia konkurencja mityngu Orlen Copernicus Cup i z pewnością dostarczy widzom w Arenie Toruń wielu niezapomnianych emocji.