Wielkie gwiazdy przyjadą na Orlen Copernicus Cup 2020

Wielkie gwiazdy lekkiej atletyki przyjadą w lutym do Torunia, by wziąć udział w mityngu ORLEN Copernicus Cup 2020. Impreza w Arenie Toruń, zaliczana do cyklu World Athletics Indoor Tour, odbędzie się 8 lutego o godz. 18:00.

W dzisiejszym spotkaniu z mediami udział wziął gospodarz miasta Torunia, prezydent Michał Zaleski, lekkoatletka biegająca 400m Iga Baumgart-Witan, wiceprezes Toruńskiej Infrastruktury Sportowej Sp. z o.o Andrzej Pietrowski oraz dyrektor mityngu i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.
 
Obsada jest bardzo mocna. Czeka nas szybki, trwający trzy godziny dynamiczny mityng. Będą tu zawodnicy, którzy jeszcze w Polsce nie startowali. Choćby w skoku o tyczce obsada jest niezwykle mocna, ale nie tylko w skoku o tyczce, bo wielkie nazwiska pojawią się też choćby w biegach na 400 i 800 metrów, czy w skoku w dal – mówi Krzysztof Wolsztyński.
Do Torunia przyjadą m.in. skoczkini w dal Ivana Spanovic czy tyczkarz Armand Duplantis. Na starcie pojawi się także wiele innych gwiazd i cała czołówka polskiej lekkiej atletyki. – Celowo na koniec zaplanowaliśmy bieg na 800 metrów, w którym obsada jest tak mocna, że nasz Adam Kszczot ma dopiero szósty wynik biorąc pod uwagę ubiegłoroczne rezultaty. – dodaje WolsztyńskiUwielbiam startować w Toruniu i to nie tylko dlatego, że dwa razy udało mi się wygrać. Każdego roku obsada jest mocniejsza, więc wygrać jest coraz trudniej. A do tego na trybunach są tłumy fanów, których doping niesie. – mówi Iga Baumgart-Witan, wicemistrzyni świata z 2019 roku w sztafecie 4x400 m. W Toruniu Baumgart-Witan zmierzy się m.in. z Justyną Święty-Ersetic, Lisanne de Witte czy rekordzistką mityngu Szwajcarką Leą Sprunger.

Ozdobą ORLEN Copernicus Cup 2020 będzie pojedynek najlepszych tyczkarzy świata, bo na starcie, obok Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego staną m.in. wicemistrz świata Szwed Armand Duplantis, Kanadyjczyk Shawnacy Barber czy Grek Konstantinos Filippidis. Kibice zobaczą także ciekawy konkurs pchnięcia kulą, w którym wystąpią m.in. Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki

Po raz szósty jesteśmy gospodarzem tego mityngu. Toruń będzie punktem kulminacyjnym tego cyklu, bo w ubiegłym roku nasz mityng należy do najlepszych imprez w Europie. – cieszy się prezydent Torunia Michał Zaleski. W sprzedaży jest jeszcze niewielka liczba biletów w cenach od 10 do 40 złotych.

Zawodnicy w Toruniu będą rywalizować w 11 konkurencjach – ośmiu biegowych i trzech technicznych. ORLEN Copernicus Cup 2020 będzie czwartym w tegorocznym World Athletics Indoor Tour. Cykl siedmiu zawodów rozpocznie się 25 stycznia w Bostonie, a zakończy 21 lutego w Madrycie.

Jesteśmy dumni, że w naszej hali narodziła się impreza, która dziś jest jedną z najważniejszych w sezonie halowym na świecie. Ta duma i ta radość to też świadomość dużej odpowiedzialności, by dobrze przygotować halę. Zapewniam, że zrobimy wszystko, by każdy zawodnik kończąc zawody myślał z przyjemnością o powrocie do nas w 2021 roku. – mówi Andrzej Pietrowski.

W 2021 roku Toruń będzie gospodarzem Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. – Na zawody w lutym przyjedzie delegacja europejskiej federacji, która będzie nam się przyglądać. Nie ma wątpliwości, że tę imprezę, chyba najbardziej prestiżową w historii polskiej lekkiej atletyki, otrzymaliśmy dzięki dobrej organizacji ORLEN Copernicus Cup. – dodaje Wolsztyński.

Organizatorzy, mimo wielkiego zainteresowania, zarezerwowali część miejsc dla liczących minimum 15 osób klubów kibica. Imprezę wspiera miasto Toruń i ORLEN oraz województwo kujawsko- pomorskie.

Galeria z wydarzenia znajduje się TUTAJ