Najlepsi europejscy tyczkarze przyjadą do Torunia!

Męska elita europejskiego skoku o tyczce przyjedzie do Torunia, aby wziąć udział w halowym mityngu Orlen Copernicus Cup (8 lutego), czwartym etapie światowego cyklu World Athletics Indoor Tour 2020.

Lista startowa skoku o tyczce kreowana jest jako pojedynek polsko-szwedzki, ponieważ zobaczymy m.in. dwóch Skandynawów – Armanda „Mondo” Duplantisa, srebrnego medalistę mistrzostw Świata w Doha i mistrza Europy z Berlina oraz Melkera Svärd Jacobssona, który zajął trzecie miejsce podczas halowych mistrzostw Europy w Glasgow, a także najlepszych polskich tyczkarzy – Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Wystarczy wspomnieć, że Lisek jest medalistą ostatnich imprez mistrzowskich, na czele z mistrzostwami Świata w Doha (brąz) i halowymi mistrzostwami Europy w Glasgow (srebro), natomiast Wojciechowski jest aktualnym halowym mistrzem Europy. 

Polscy „królowie tyczki” mieli okazję rywalizować już w Arenie Toruń, czy to podczas poprzednich edycji Copernicus Cup czy Halowych Mistrzostw Polski. W odwrotnej sytuacji są Szwedzi, dla których start w toruńskim mityngu będzie debiutem przed publicznością zgromadzoną w hali.

Bardzo się cieszę, że męski konkurs skoku o tyczce będzie jedną z najlepszych konkurencji mityngu.” – powiedział dyrektor Orlen Copernicus Cup Krzysztof Wolsztyński. „Cały czas pracujemy nad listami startowymi w konkurencjach biegowych, ale już teraz mogę powiedzieć, że męska tyczka i skok w dal kobiet dostarczą kibicom zgromadzonym w Arenie Toruń wielu pozytywnych emocji. Duplantis and Lisek skoczyli już 6 metrów, ale ja wierzę, że nasz lokalny zawodników Paweł Wojciechowski dołączy do „klubu sześciometrowców” po Orlen Copernicus Cup.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gregsoftpl/ftp/copernicuscup.pl/public_html/templates/gregsoft/html/com_k2/templates/default/item.php on line 203