Podsumowanie konferencji prasowej Orlen Copernicus Cup Toruń 2019

W czwartkowe popołudnie na płycie głównej Areny Toruń odbyła się konferencja prasowa przed zbliżającym się mityngiem Orlen Copernicus Cup Toruń 2019.

Podczas spotkania z mediami przedstawiono największe gwiazdy zbliżających się zawodów, a także sponsora tytularnego. - Cieszę, że po raz piąty gościmy w Toruniu i mamy przyjemność organizować mityng Orlen Copernicus Cup. Po czterech latach udało się nam pozyskać sponsora tytularnego, co jest efektem naszej pracy przez minione cztery lata. Podkreślić trzeba duży wkład miasta Torunia, bez którego nie byłoby mityngu. W Arenie Toruń zobaczymy między innymi mistrza świata w skoku w dal Juana Miguela Echevarrię, multimedalistkę Laurę Muir, trzy najlepsze zawodniczki biegnące na 100m przez płotki i najlepszą trójkę skoczków wzwyż z ME w Berlina. Obsada tych zawodów jest tak mocna, że wiele rekordów mityngu jest zagrożonych. Doceniam bardzo Marcina Lewandowskiego, który po raz kolejny całe swoje honorarium z Orlen Copernicus Cup przekaże na cele charytatywne. – przekazał dyrektor generalny mityngu Krzysztof Wolsztyński.

Równie zadowolony był prezydent miasta Torunia, który docenił wielką pracę Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Bez wysiłku, który wkłada Krzysztof Wolsztyński oraz jego zespół nie mielibyśmy takich zawodów jak mityng z cyklu IAAF World Indoor Tour czy Halowe Mistrzostwa Europy w 2021 roku. Wszystkie miejsca na trybunach będą zajęte, to będzie kilka godzin wielkich emocji. Warto tu być i poczuć te emocje. – powiedział Michał Zaleski.

Niemal jak w domu będzie czuł się pod dachem Areny Toruń bydgoszczanin Paweł Wojciechowski, mistrz świata z 2011 roku w Daegu w skoku o tyczce. – Wróciłem właśnie o obozu, podczas którego bardzo dobrze mi się skakało na treningach. Cieszę się, że mogę startować na Orlen Copernicus Cup w Toruniu. Dzięki temu moja rodzina będzie miała bardzo blisko i będą mnie mocno wspierać z trybun. – zaznaczył Wojciechowski.

            Już 6 lutego w Arenie Toruń czekają nas wielkie emocje. Na kibiców czekać będą największe gwiazdy światowej lekkoatletyki. Bilety do kupienia w serwisie www.ticketmaster.pl oraz salonach sieci Empik. Serdecznie zapraszamy do Torunia!