Podsumowanie konferencji Orlen Copernicus Cup

W poniedziałkowe południe w gościnnych progach salonu „Biegnij Warszawo Running Point” zlokalizowanego w warszawskim centrum handlowym Plac Unii odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano największe gwiazdy toruńskiego mityngu. W spotkaniu udział wzięli mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba, halowy mistrz Europy oraz wicemistrz świata w skoku o tyczce Piotr Lisek, a także dyrektor generalny mityngu Krzysztof Wolsztyński.

Poza wieloma medalistami mistrzostw świata i Europy oficjalnie poinformowano o nowym sponsorze tytularnym, grupie PKN Orlen. Orlen Copernicus Cup Toruń 2019 będzie gościć największe gwiazdy lekkiej atletyki już 6 lutego!

- Cieszę się, że po raz piąty zorganizujemy halowy mityng lekkoatletyczny Copernicus Cup, tym razem ze sponsorem tytularnym jakim jest Orlen. Jest to jeden z najlepszych mityngów na świecie, a z pewnością najlepszy w Polsce. Po raz trzeci znajdujemy się w cyklu IAAF World Indoor Tour. Duża w tym zasługa miasta Torunia, którego ogromne wsparcie daje możliwość organizacji zawodów na najwyższym poziomie. Trzeba też zaznaczyć, że Toruń został nagrodzony przez ACES Europe, organizację działającą przy Parlamencie Europejskim, tytułem „Europejskiego Miasta Sportu 2019”. Patrząc na obsadę Orlen Copernicus Cup muszę przyznać, że wiele rekordów mityngu jest zagrożonych. – powiedział Krzysztof Wolsztyński.

Prowadzący konferencję Rafał Bała przypomniał pokrótce historię poprzednich czterech edycji, po czym oddał głos zawodnikom i zapytał o plany na nadchodzący mityng w Toruniu. – Cieszę się, że będę mogła wystartować w Toruniu. Obecnie wróciłam do treningów w Sopocie, gdzie pracuję nad motoryką, bo tego mi trochę brakowało. Nie będę ukrywać, ale chcę spróbować zaatakować rekord Polski. – zapowiedziała Paulina Guba. – Po raz kolejny wystartuję w Orlen Copernicus Cup i bardzo się z tego cieszę, ponieważ przed polską publicznością chce się bardziej pokazać niż na mityngach w Niemczech czy innych krajach. Na treningach daje z siebie maksimum, bo wiem, że ciężka praca przyniesie rezultaty w postaci wysokich skoków. - oznajmił z uśmiechem na ustach tyczkarz Piotr Lisek.

Jedną z gwiazd Orlen Copernicus Cup Toruń 2019 będzie Marcin Lewandowski, który bardzo poważnie traktuje start w grodzie Kopernika, a co ważniejsze całe honorarium za uczestnictwo w mityngu przekaże na cel charytatywny.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w Arenie Toruń, gdzie zobaczymy między innymi Marie-Josee Ta Lou, Laurę Muir, Andrew Pozzi’ego czy Sama Kendricks’a. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, a także do kupowania biletów na www.ticketmaster.pl/feature/copernicuscupl oraz w salonach Empik!

 

Autor zdjęcia Aleksandra Szmigiel/Running Creatives , tekst Mateusz Bosiacki/Orlen Copernicus Cup