Logo
Print this page

Wypowiedzi zawodników/Flash Quotes

Poniżej dostępne są wypowiedzi zawodników do wykorzystania w Państwa serwisach. Strona nie odświeża się automatycznie.

Filip Mihaljevic (zwycięzca, pchnięcie kulą)

To mój pierwszy raz na mityngu Copernicus Cup i jestem bardzo podekscytowany moim wynikiem.

Konrad Bukowiecki (2. miejsce, pchnięcie kulą)

Tak daleko nie pchałem już bardzo dawno, więc powinienem być bardzo zadowolony. Szczerze mówiąc myślałem, że tym pchnięciem wygrałem konkurs, ale Filip sprzątnął mi zwycięstwo sprzed nosa. To pchnięcie było bardzo dobre, ale nadal nie jest to 100 procent tego, na co mnie stać. Nie mogę powiedzieć, że jestem całkowicie zdrowy, zawsze coś tam dolega, ale zacząłem znowu się bawić sportem i odczuwać satysfakcję, i to przynosi efekty.

Catriona Bisset (zwyciężczyni, 800m)

Wierzyłam w siebie podczas tego biegu. To mój drugi start w Copernicus Cup. Przyjechałam tu 4 dni i jestem nieco zmęczona po podróży, ale bardzo cieszę się z tego startu.

Angelika Cichocka (4. miejsce, 800m, minimum na HMŚ)

Poprawiłam się o sekundę od poprzedniego startu, jeżeli będzie tak dalej, to będzie naprawdę dobrze. Poprzedni sezon halowy dużo mnie nauczył, teraz podchodzę do biegania w hali z większym spokojem. Dziś na finiszu próbowałam finiszować przy krawężniku i ostatecznie nie miałam miejsca żeby walczyć o zwycięstwo. Planuję też starty na 1500m, dawno nie biegałam na poważnie tego dystansu, ale moja wytrzymałość jest teraz bardzo dobra i myślę, że stać mnie nawet na życiówkę.

Anna Matuszewicz (4. miejsce, skok w dal, rekord Polski U20)

Dziś nie musiałam zaliczać skoku w pierwszych trzech próbach żeby skakać dalej, więc szłam na całość w każdym skoku. Stawiałam wszystko na jedną kartę i w końcu się udało. Cieszę się tym bardziej, że udało się to zrobić w moim mieście.

Femke Bol (zwyciężczyni, 400m)

To dla mnie fantastyczne doświadczenie. Ostatnio kiedy tu byłam, trybuny były puste, więc jestem szczęśliwa, że tym razem publiczność mogła oglądać na żywo mój bieg. Teraz naprawdę czuję się zwyciężczynią.

Natalia Kaczmarek (2. miejsce, 400m, rekord życiowy)

Było ciężko, ale dałam z siebie wszystko. Jestem bardzo zadowolona z wyniku, chociaż jest mi też odrobinę przykro, że tak niewiele zabrakło do rekordu Polski. Mam nadzieję, że niedługo będzie jeszcze lepiej. Przy tym poziomie dziewczyn będzie stres na Mistrzostwach Polski żeby się zakwalifikować do indywidualnego występu na Mistrzostwach Świata. Lepiej odnajduję się w biegach na stadionie, ale w tym sezonie w hali też idzie całkiem dobrze.

Justyna Święty-Ersetic (3. miejsce, 400m)

Cieszę się z tego biegu, chociaż znowu musiałam szukać miejsca i obiegać żeby próbować wyprzedzać Natalię. Jeszcze niedawno rekord Polski wynosił 52 sekundy, a teraz taki wynik już nic właściwie nie daje w kraju. Cieszę się z progresu dziewczyn, to mnie także mobilizuje. Nigdy jeszcze nie mieliśmy tak szybkiej drużyny i mam nadzieję, że udowodnimy to rekordem Polski w sztafecie na Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie.

Elijah Hall-Thompson (zwycięzca, 60m)

Czuję się świetnie, to był doskonały bieg jak na ten sezon. Czekam już z niecierpliwością na kolejny start. Publiczność dała mi tu wiele motywacji.

Adrian Brzeziński (3. miejsce, 60m, rekord życiowy)

Trener zawsze we mnie wierzy, ale ja nie spodziewałem się takiego wyniku. Nie wiem nawet jak to się stało! Myślałem o wyniku na poziomie 6.65. Ten wynik to potwierdzenie, że ciężka praca przynosi efekty. Bieganie w tak mocnej stawce jak tutaj też sprzyja uzyskiwaniu dobrych wyników.

Damian Czykier (zwycięzca, 60m ppł., rekord Polski)

Nie byłem megatalentem, który od razu uzyskiwał świetne wyniki, do wszystkiego doszedłem ciężką pracą. Miałem wiele problemów w okresie przygotowawczym, przeszkodziły mi choroba i kontuzja. Z 5 miesięcy tego okresu normalnie przepracowałem może półtora miesiąca. Na szczęście mam mądrego trenera, który potrafił mnie przygotować mimo problemów.

Ewa Swoboda (zwyciężczyni, 60m)

Cały czas biegam w tym sezonie na podobnym poziomie, ale wygrana z Elaine Thompson - nie mam słów, to coś niewyobrażalnego. Bardzo mnie to zwycięstwo zbudowało. Postęp w tym roku wynika z diety, głowy i poukładania kilku spraw w życiu. W 2019 po szybkich biegach w hali szybko biegałam latem, mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

Elaine Thompson-Herah (2. miejsce, 60m)

Czuję się świetnie. Jestem zdrowa i po moim trzecim starcie tutaj moje odczucia są bardzo pozytywne. Fantastycznie było wystartwać przed publicznością. Doceniam to, że mogłam tu wystartować.

Gudaf Tsegay (zwyciężczyni, 1500m)

Nie udało się ustanowić rekordu świata, ale jestem zadowolona z biegu. Co do występu w Halowych MŚ, nadal się waham. Miałam problemy z kontuzją na Igrzyskach i nie chcę popełnić tych samych błędów co w ubiegłym roku. 

Elliot Giles (zwycięzca, 800m)

Bardzo się cieszę z tego startu! To mój trzeci występ na Copernicus Cup i moje drugie zwycięstwo tutaj. Z publicznością na trybunach zawody są fantastyczne.

Kacper Lewalski (6. miejsce, 800m, rekord Polski U20)

Taktyka była taka żeby zacząć spokojnie, nie przepychać się i po 600 metrach atakować. Emocje po tym biegu są niewyobrażalne. Rywalizacja z Krzyśkiem Różnickim mobilizuje nas obu, ważne że ja ciągle idę do przodu. 

Selemon Barega (2. miejsce, 3000m)

Próbowałe dziś pobiec szybko, ale szanse były 50-50. Miałem długą przerwę po Igrzyskach i dopiero niedawno wróciłem do treningu. Te zawody były moimi ostatnimi w halowym sezonie. Celem na lato jest bieg na 10000m na Mistrzostwach Świata, a może spróbuję też zakwalifikować się do nich na 5000.

Devynne Charlton (zwyciężczyni, 60m ppł.)

Nigdy przed startem nie oczekuję zwycięstwa, ale zawsze jest ono moim celem. Uzyskałam dziś drugi najlepszy czas w karierze, więc bieżnia na pewno jest szybka. Bardzo mi się podoba hala i publiczność tutaj. Teraz jadę na zawody do Madrytu, a potem jeszcze wracam do USA na ostatnie treningi przed Halowymi MŚ. 

 

 

Below you can find the flash quotes free of rights. Please refresh the website to see updates.

Filip Mihaljevic (winner, shot put)

It was my first time participation in the Copernicus Cup, I am really excited about this result.

Konrad Bukowiecki (2nd place, shot put)

I haven't thrown a distance like this for a long time, so I should be very happy. Frankly, I thought that attempt would be enough for the win, but Filip just stole it from under my nose. That put was very good, but it still isn't 100 percent of my capabilities. I can't say I'm completely healthy, there are always some niggles, but I started to enjoy the sport once again and feel satisfaction, and that brings results.

Catriona Bisset (winner, 800m)

I felt confident during the competition. This is my second time in the Copernicus Cup.  I arrived here four days ago I am a little tired but I am really happy with my participation. 

Angelika Cichocka (4th place, 800m, WIC qualifier)

I improved my time from the previous competition by a second, so if that trend continues, it's going to be a good season. The previous indoor season taught me a lot and I now I approach indoor competition with more confidence. Today I tried taking the inside lane at the finish and in the end I did not have the space to fight for the win. I'm also planning to compete in the 1500m. I haven't run that distance seriously in a long time, but my endurance is really good now and I believe I can even set a PB.

Femke Bol (winner, 400m)

This is a great and amazing experience, the last time that I was here, the place was empty and now I am really happy and glad that people could see my participation, Now I am a winner.

Natalia Kaczmarek (2nd place, 400m, PB)

It was a hard race and I gave it everything. I am very happy with the time, although at the same time a bit sorry that the national record was so close. I hope it will be even better soon. With the level at which the girls are running, the national champs will be stressful, trying to make the World Champs team in the individual. I prefer to run outdoors, but this year the indoor races are going pretty well for me.

Justyna Święty-Ersetic (3rd place, 400m)

I'm happy with the race, although I struggled to look for a place to try and pass Natalia. Not long ago, he national record was 52 seconds and now that time means little nationally. I'm happy with the girls' progress and it motivates me as well. We have never had such a fast team and I hope we prove that with a national record in the relay at the World Indoors in Belgrade. 

Selemon Barega (2nd place, 3000m)

I was going for a fast time today, but it was a 50-50 chance. I had a long break after the Olympics and only went back into training recently. This was my last indoor competition of the season. The goal for the summer is the 10000m at the World Championships and I might also try to qualify in the 5000.

Devynne Charlton (winner 60m hurdles)

I never go into a competition expecting to win, but it's always a goal. I ran the second fastest time of my career today, so it's obviously a fast track. I like the facilities and the crowd here. I wll now be going to Madrid and then back into training in the US before the World Indoor Champs. 

Elliot Giles (winner, 800m)

I am enjoyin this so much! it is my third time in the Copernicus Cup, and it is my second triumph here.  With the audience in the arena, this is an amazing competition.

Elijah Hall-Thompson (winner, 60m)

I am feeling really good, so excited, it is an amazing race for this season, I am already waiting for the next one. the public here gave me motivation for the competition.

Adrian Brzeziński (3rd place, 60m, PB)

My coach always believes in me, but I didn't expect a time like this. I don't even know how I did it! I was thinking about 6.65. The result confirms that hard work bears fruit. Running against a field as strong as this one also helps you run fast.

Damian Czykier (winner, 60m hurdles, national record)

I was not a spectacular talent who achieved great results right away, I achieved everything through hard work. I had many problems in the off season, injury and illness complicated my preparations. Out of the last 5 months, I was able to train normally perhaps for 1.5 months. Fortunately I have a wise coach, who was able to prepare me well despite all the troubles.

Ewa Swoboda (winner, 60m)

I am running consistently well this season, but after beating Elaine Thompson I'm speachless, it is something unimaginable. This win gives me a lot of extra self-confidence. The progress I made this year comes from diet, clear head and sorting out a few issues in my life. In 2019 I ran fast outdoors after a good indoor season and I hope it will work out the same way this time.

Elaine Thompson-Herah (2nd place, 60m)

I am feeling really good, I am healthy, after my thrid participation here, my feelings are really really good. It was an amazing time with the public. I appreciate my participation here.

Gudaf Tsegay (winner, 1500m)

I did not set a world record here, but I'm happy with my race. I'm still 50-50 on whether to go to the World Indoors. The main goal is the outdoor World Championships. I had injury problems at the Olympics, and I don't want to make the same mistakes I made last year.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.